علت گرم نکردن بخاری پژو پارس ، سمند ، 405

علت گرم نکردن بخاری پژو پارس 405 سمند 09124251950

علت گرم نکردن بخاری پژو پارس ، سمند و 405

دلیل گرم نکردن بخاری پرشیا ، سمند و ۴۰۵ دلایل مختلفی دارد. بسیاری از قطعات موتور خودرو در گرم نشدن بخاری خودرو تاثیر گذار هستند.

برای عیب یابی بخاری خودرو اول باید به این نکته توجه کنیم که آیا موتور به اندازه ی کافی گرم شده یا نه که میتوان از آمپر آب کمک گرفت. آمپر آب به میزان دمای آب رادیاتور را مشخص میکند.

گرفتگی رادیاتور بخاری دلیل اصلی گرم نکردن بخاری پژو 405 سمند و پرشیا

رادیاتور بخاری ، یک رادیاتور کوچک است که در پشت داشبورد نصب شده است. در رادیاتور بخاری آب گرم عبور میکند. گرمای آب رادیاتور باعث گرم شدن کانال های رادیاتور شده که با روشن کردن فن بخاری ، گرما داخل اتاق خودرو پخش میشود.

رسوب بستن داخل رادیاتور بخاری در گرم نشدن بخاری پژو بسیار تاثیر دارد.

اگر رادیاتور بخاری رسوب داشته باشد ، دو راه بیشتر ندارید.

شستشوی رادیاتور بخاری برای حل مشکل گرم نکردن بخاری پژو پرشیا ، سمند و 405

شستشوی رادیاتور بخاری با دستگاه و مواد مخصوص شستشوی رادیاتور خودرو انجام میشود. شستشوی رادیاتور بخاری با نوشابه ، اسید و جوهر نمک آسیب های جدی به سیستم خنک کننده ی موتور وارد میکند. شستشوی رادیاتور باید به روش اصولی انجام شود.

از سلامت ترموسات مطمئین هستید؟

ترموستات وظیفه ی باز و بسته کردن مسیر آب را دارد. اگر ترموستات در حالت باز گیر کرده باشد و یا خودرو ترموستات نداشته باشد آب همیشه در کل مسیر میگردد و بیش از اندازه خنک شدن خودرو باعث سرد شدن بخاری میشود.

واتر پمپ را چک کنید

واتر پمپ یک نوع پمپ مکانیکی است که وظیفه ی پمپاژ کردن آب رادیاتور را دارد. آب رادیاتور باید از رادیاتور به سمت ترموستات سپس به رادیاتور بخاری و پس از رادیاتور بخاری به داخل بلوک سیلندر برود.

اگر واتر پمپ ضعیف باشد آب رادیاتور به خوبی داخل سیستم خنک کننده ی موتور نمیچرخد.

 

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس جهت پذیرش در تعمیرگاه