علت ریپ زدن وانت پیکان

علت ریپ زدن وانت پیکان 09124251950

علت ریپ زدن وانت پیکان

علت ریپ زدن وانت پیکان بصورت ساده از تنظیم نبودن سوخت ، جرقه و هوا است. برای تنظیم موتور وانت پیکان باید ابتدا از دستگاه دیاگ استفاده کرد.

در دستگاه دیاگ اول خطاهای داخل سیستم را چک کنید. معمولا وقتی خودرو بد کار میکند دستگاه دیاگ در قسمت خطاها سیلندری که دچار احتراق ناقص است مشخص میشود.

تنظیم موتور اولین قدم برای برطرف کردن ریپ زدن وانت پیکان

اگر با دستگاه دیاگ سیلندری که بد کار میکند را پیدا کردید که یک قدم جلو هستید وگرنه باید در حالت روشن بودن خودرو وایر ها را دونه دونه از شمع دور کنید و ببینید کدام سیلندر با دور کردن وایر از شمع کمتر لرزش ایجاد میکند. سیلندری که کمتر لرزش ایجاد میکند ضعیفتر است.

شمع را برای ریپ زدن وانت پیکان را چک کنید.

شمع و وایر قطعاتی مصرفی هستند که به صورت دوره ای باید تعویض شوند. خیلی از راننده ها از مظلومیت این خودرو سو استفاده میکنند و شمع خودرو را عوض نمیکنند. شمع خودرو اگر ضعیف باشد نه تنها در کشش این خودرو در زمان حمل بار تاثیر منفی میذارد بلکه باعث افزایش مصرف سوخت و افزایش آلایندگی و ریپ زدن خودرو میشود.

شستوی انژکتور پیکان وانت

برای شستشوی انژکتور پیکان وانت باید هر ۴ عدد سوزن از ریل سوخت خراج شود و روی دستگاه تست و بررسی شود. معمولا مهمترین  دلیل تک کار کردن پیکان وانت گرفتگی سوزن های انژکتور است. سوزن های انژکتور به دلیل رسوب هایی که به همراه سوخت میپاشد دچار گرفتگی میشود.

ضعیف شدن کوئل

کوئل ضعیف و یا خراب برق مورد نیاز برای شمع را تامین نمیکند. تست کوئل نیاز به ابزار خواصی ندارد فقط کافی است که وایر را نزدیک بدنه ی موتور بکنید. اگر جرقه زدن سر وایر دیدید یعنی کوئل سالم است.

نقص در موتور

اگر با انجام دادن موارد بالا نتیجه ای نگرفتید احتمال تقص در موتور خودرو وجود دارد. با دستگاه کمپرس سنج کمپرس موتور خودرو را بسنجید. دستگاه کمپرس سنج در جای شمع خودرو بسته میشود و کمپرس خروجی را اندازه گیری میکند.

نقص سیمکشی و کامپیوتر در ریپ زدن وانت پیکان نقش دارد؟

سیمکشی موتور راه ارتباطی اطلاعات موتور با ایسی یو است و نقش مهمی در اجرای دستورات ای سی یو دارد. نقص در سیمکشی اجرای دستورات و تحلیل داده های کامپیوتر را مختل میکند.

خرابی سنسور های مختلف مثل سنسور اکسیژن ، سنسور دور موتور و سنسور کیلومتر مستقیما به ریپ زدن وانت پیکان مرتبط میباشد.

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس جهت پذیرش در تعمیرگاه