تنظیم سوخت ایسیو sl96

تنظیم سوخت ایسیو sl96 با دستگاه 09124251950

تنظیم سوخت ایسیو sl96

تنظیم سوخت ایسیو sl96 به چه معنایی است؟ ای سی یو اس ال 96 در خودروهای پیکان ، پژو 405 ، پژو پارس و سمند تولید شده در سال 1381 و اوایل 1382 نصب شده است. بزرگترین فرق و راه تشخیص این ای سی سو سوکت بزرگ یک تکه متصل به ای سی یو است در که در یک مدل بالاتر سوکت سه تکه شده است و همینطور روی ای سی یو برچسب SAGEM SL96 وجود دارد. تفاوت ECU sl96 با سایر ای سی یو های موجود در بازار نداشتن سنسور اکسیژن است.

در سیستم sl96 کلا سنسور اکسیژن وجود ندارد. سنسور اکسیژن یکی از قطعات اصلی تنظیم کننده ی میزان سوخت در خودروهای انژکتوری است که با توجه به شرایط جوی و آب و هوایی میزان سوخت را نسبت به هوای ورودی تنظیم میکند.

سنسور اکسیژن با تنظیم سوخت از میزان تولید بیش از اندازه  گاز co یا همان کربن مونوکسید و گاز hc و یا هیدروکربن جلوگیری میکند که در معاینه فنی و کاهش مصرف سوخت تاثیر گذار است.

خودروهای sl96 بدون سنسور اکسیژن چگونه تنظیم میشوند؟

خودروهای sl96 بصورت دستی میزان نسبت سوخت به هوا را باید تنظیم کرد. خودروهای با ای سی یو اس ال 96 دارای سیستمی هستند که با کم و زیاد شدن پارامترها میتوان میزان گاز co تولیدی را کاهش داد.  معمولا برای کاهش دود sl96 از این روش باید استفاده کرد.

پتاسیومتر کربن sl96

در خودروهای پیکان sl96 ، پیکان وانت sl96 و آردی sl96 دارای پتانسیومتر کربن بصورت فیزیکی هستند. این قطعه در پیکان داخل موتور و بغل جعبه فیوز داخل موتور است. در خودرووی آردی این قطعه در نزدیکی جعبه کالسکه ای قرار دارد. برای تنظیم co پیکان ، آردی و پیکان وانت باید با کمک دستگاه تنظیم موتور با دستگاه پنج گاز که در داخل اگزوز قرار میگیرد پتانسومتر را تنظیم میکنیم.

اما در خودرو های پژو 405 sl96 ، پژو پرشیا sl96 و سمند sl96 نیاز یه دستگاه دیاگی است که قابلیت برنامه  ریزی ای سی یو sl96 را داشته باشد. تنظیم موتور sl96 پژویی کاملا نرم افزاری است و با کمک دستگاه پنج گازو تغییر در پارامتر های پاشش سوخت میتوان تنظیم سوخت ایسیو sl96 را انجام داد.

تنظیم سوخت ایسیو sl96 برای معاینه فنی

نداشتن سنسور اکسیژن مشکل بزرگی در این خودروها است که در معاینه فنی با مشکل مواجه میشود. خودروهایی که دارای سنسور اکسیژن هستند باید مونوکسیدکربن کمتر از عدد 0.7 را داشته باشند و خودروهایی که بدون سنسور اکسیژن هستند باید عدد مونوکسید کربن کمتر از 2 عدد صحیح را داشته باشند.

این تنها ارفاقی است که معاینه فنی برای خودروهای sl96 میکند. برای حل مشکل دود کردن sl96 و رد شدن در معاینه فنی باید میزان کربن این خودروها با دستگاه پنج گاز تنظیم شود.

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس جهت پذیرش در تعمیرگاه