زانتیا خودرویی پرهزینه و ناامن

خرید زانتیا

خرید زانتیا


حتما اگر در بازه ی زیر 50 میلیون تومن دنبال خرید خودروی کارکرده ای هستید حتما یکی از گزینه های انتخابی شما زانتیا است.

زانتیا که از اوایل دهه ۸۰ تا اواخر دهه ۸۰ تولید شد در یک دهه خودرویی محبوب در ایران بوده است.

اما این خودرو در حال حاظر معایب بزرگی دارد که قابل چشم پوشی نیست.

بدنه ی ضعیف و امنیت کم

سایت معتبر اروپایی euroncap.com طبق آزمایش هایی که روی این خودرو انجام داده این خودرو را با داشتن 2 ایربگ ای بی اس و 4 چرخ دیسکی و بدنه ظاهرا محکم را از نمره ی 5 نمره ی 1/5 را داده است. گویا در هنگام تصادف صدمه ی بسیار شدیدی به راننده و سرنشین جلو وارد میشود.

نشتی روغن LHM

یکی از آپشن های محبوب زانتیا سیستم تنظیم ارتفاع آن است. این سیستم با روغنی به نام روغن LHM کار میکند و نیاز به گوی هایی دارد که ارتفاع را تنظیم کند. اما مشکل اصلی اینجاست که به علت مرغوب نبودن قطعات و به علت نبودن قطعات فابریک و به علت فرسودگی لوله ها پس از کارکرد خودرو و خیلی عوامل دیگر روغن سبز رنگ LHM نشت میکند. اما مشکل فقط ارتفاع و یا هزینه ی خرید روعن نیست. مشکل بزرگ اینجاست که این روغن با روغن هیدرولیک فرمان و روغن ترمز یکی است. یعنی با تخلیه شدن این روغن فرمان و ترمز هم ندارید.

قیمت بالای قطعات و نامرغوب بودن قطعات

متاسفانه با شروع تحریم ها قطعات اورجینال جای خود را به قطعات بی کیفیت دادند. ولی یک مشکلی که خودروی زانتیا دارد علاوه بر تحریم شدن توقف تولید هم شده است! خودروهای در حال تولید بعد از تحریم دست و پا شکسته تامین قطعات شدند ولی متاسفانه زانتیا قطعات کمتری در لوازم یدکی ها دارد و قطعاتی هم که هست اورجینال نیست و علاوه بر کیفیت پایین قیمت بالایی هم دارند.

نشتی بنزین

زانتیا شلنگ ورودی بنزینی دارد که اکثرا تعمیرکاران شاهد آتش سوزی خودرو از این ناحیه بوده اند. این شلنگ از صافی بنزین به ریل سوخت آمده است و اکثرا تحت فشار است.

با همین حال اگر قصد خرید زانتیا را دارید به این موارد توجه کنید.

زانتیا 1800 نخرید چون موقع فروش ضرر بسیاری میکنید. اگر خواستید از روی ظاهر زانتیا تشخیص بدهید که 1800 است یا 2000 به داخل اتاق خودرو بروید. اگر در طراحی روی داشبورد از طرح چوب استفاده شده باشد موتور 1800 است اگر طرح چوب ندیدید موتور خودرو 2000 است.

سلامت گوی هارا حتما چک کنید.

زانتیا دید عقب کمتری دارد حتما موقع رانندگی احتیاط کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما فقط تهران