تعویض روغن اصولی پژو ۲۰۶

موتور ۲۰۶

موتور ۲۰۶


در این مطلب قصد داریم درباره ی روغن موتور TU3 و موتور TU5 که روی خودروهایی دیگر به غیر از ۲۰۶ هم نصب شده اند صحبت کنیم.

در هنگام تعویض روغن پژو ۲۰۶ به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  1. در هنگام تعویض روغن حتما پیچ کارتل باز شود. تعویض روغن با ساکشن باعث میشود رسوبات روغن تخلیه نشود. در هنگام تعویض روغن پژو ۲۰۶ مخصوصا در موتور TU5 به علت اینکه برای باز کردن پیچ کارتل نیاز به باز کردن سینی زیر موتور است، تعویض روغن کاران با ساکشن تعویض روغن را انجام میدهند.
  2. فیلتر روغن را با هر بار تعویض روغن حتما تعویض کنید.
  3. از برند های معتبر و قدیمی استفاده کنید. برند های متفرقه سود بیشتری برای تعویض روغنی ها دارند و آنها همیشه برند های متفرقه پیشنهاد میکنند. بهترین روغن برای خودروی ۲۰۶ TOTAL 7000 و بهران سوپر پیشتاز نیمه سنتتیک است. که البته من برند ایرانی آن را پیشنهاد میکنم علت آن هم مطمئین بودن از کیفیت و اصل بودن روغن است. اکیدا تاکید میشود از روغن های ۴۰-۱۰ استفاده کنید که مناسب خودرو هایی از این قبیل هستند.
  4. کم کردن نیم لیتر در هر ۵۰۰۰ کیلومتر طبیعی است. دلیل آن هم بخار شدن روغن است.
  5. حتما به خاطر داشته باشید که حتی بهترین روغن هم در خودروی خود ریختید، بیشترین کیلومتری که با روغن میتوان کار کرد ۶۰۰۰ کیلوکتر است. به خاطر داشته باشید که وقتی در ترافیک خودرو درجا کار میکند روغن مصطحلک میشود ولی چون حرکت نمیکنید کیلومتر شمار مسافتی را نمیسنجد پس وقتی روغنی را در ۶۰۰۰ کیلومتر عوض میکنید این روغن خیلی بیشتر از ۶۰۰۰ کیلومتر مصطحلک میشود.
  6. حتما به خاطر داشته باشید که مقدار روغن با تعویض فیلتر ۳٫۵ لیتر است. روغن بیشتر ریختن اندازه ی کم بودن روغن زیان آور است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *