گرم نشدن بخاری پراید 09124251950 باد سرد بخاری پراید

گرم نشدن بخاری پراید 09124251950 باد سرد بخاری پراید

گرم نشدن بخاری پراید 09124251950 باد سرد بخاری پراید

گرم نشدن بخاری پراید پراید یکی از مشکلاتی است که رانندگان ماشین‌های پراید با مشکل برمی‌خورند.

معمولاً گرم نشدن بخاری پراید دلایل مختلفی دارد که در این مطلب ما به آنها می‌پردازیم

نداشتن ترموستات تموستات اگر ترموستات خودرو پراید ایراد داشته باشد آب به اندازه کافی گرم نمی‌شود و آب ولرم وارد بخاری می‌شود این آب ولرم باعث کاهش دمای بخاری پراید می‌شود.

ضعیف بودن واتر پمپ

واتر پمپ پمپ آب مکانیکی است که با چرخش موتور ر داخل سیستم خنک کننده موتور می‌چرخاند این واتر پمپ امکان دارد که دچار ضعیف شدن بشود ضعیف شدن واتر پمپ به این گونه است که پره‌های رادیاتور به اصطلاح کچل می‌کند و یا ضعیف می‌شود اگر واتر پمپ ضعیف بشود آب گرم با سرعت کمتری وارد رادیاتور بخاری می‌شود.

گرفتگی رادیاتور بخاری پراید دلیل اصلی گرم نشدن بخاری پراید و باد سرد زدن بخاری پراید

گرفتگی رادیاتور بخاری پراید معمولاً مهم‌ترین دلیل گرم نشدن بخاری پراید است. رادیاتور بخاری پراید در زیر داشبورد خودرو قرار دارد رادیاتور بخاری در اصل دارای یک ورودی و یک خروجی است که آب گرم از یک لوله وارد شده و آب ولرم از لوله دیگر خارج می‌شود رادیاتور بخاری آب گرم وارد شده را به خود جذب می‌کند یک موتور فن در جلوی رادیاتور بخاری قرار دارد که با روشن کردن بخاری فن هوای گرم بین کانال‌های رادیاتور بخاری را پرتاب می‌کند.

رادیاتور بخاری به علت کوچک بودن حجم کمی آب را در خود جای می‌دهد حالا اگر این حجم کم هم با رسوب آب پر بشود دیگر رادیاتور بخاری چرخش آب مناسبی ندارد و به اصطلاح رادیاتور بخاری دچار گرفتگی می‌شود و باعث مشکل گرم نشدن بخاری پراید سرد شدن بخاری پراید می‌شود.

برای برطرف کردن مشکل رادیاتور بخاری پراید دو راه وجود دارد راه اول تعویض رادیاتور بخاری است که به علت زیاد بودن هزینه و باز شدن داشبورد به صرفه نیست زیرا باز شدن داشبورد باعث آسیب رسیدن به قطعات داشبورد می‌شود.

شستشوی رادیاتور بخاری پراید برای رفع مشکل گرم نشدن بخاری پراید

راه دوم و بهترین راه شستشوی رادیاتور بخاری با دستگاه است که برای رفع مشکل گرم نشدن بخاری پراید و باد سرد زدن بخاری پراید شستشوی رادیاتور بخاری به صورت درجا انجام می‌شود دستگاه با فشار زیاد رسوب داخل رادیاتور بخاری را شستشو داده و رسوب از داخل رادیاتور بخاری بیرون می‌آید شست و شو با دستگاه هم هزینه کمتری دارد و هم در زمان صرفه‌جویی می‌شود

گرفتگی لوله‌های فرعی آب

پراید دارای یک لوله فرعی آب است که این لوله توسط یک شلنگ مستقیماً به بخاری پراید وصل می‌شود این لوله معمولاً در اثر زنگ زدگی دچار گرفتگی می‌شود که این گرفتگی باعث کاهش سرعت چرخش آب در سیستم خنک کننده و سیستم رادیاتور می‌شود بنابراین وقتی لوله فرعی آب دچار گرفتگی می‌شود رادیاتور بخاری پراید هم دیرتر و با سرعت کمتر آب در داخل چرخش می‌کند و بنابراین باد گرمی نمی‌زند.

گرفتگی لوله زانویی بخاری به منیفولد

در تمام پرایدها به غیر از پراید یورو ۴ ان زانویی به منیفولد وصل شده که در اصل این زانویی از بخاری به منیفولد وصل می‌شود

گرفتگی در این زانویی هم باعث اختلال در سرویس چرخش آب رادیاتور و بخاری می‌شود اگر آب گرم با سرعت مناسب به داخل بخاری نرسد بخاری باد گرمی نمی‌دهد

رفع عیب گرم نشدن بخاری پراید و باد سرد بخاری پراید با شستشوی رادیاتور بخاری پراید

رفع ایراد گرم نشدن بخاری خودروهای داخلی و خارجی بدون نیاز به بازشدن داشبورد با دستگاه بصورت تخصصی

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس جهت پذیرش در تعمیرگاه