کاهش آلایندگی پراید با تنظیم موتور

کاهش آلایندگی پراید با تنظیم موتور 09124251950

کاهش آلایندگی پراید با تنظیم موتور

کاهش آلایندگی پراید با تنظیم موتور انجام میشود کاهش آلایندگی پراید برای معاینه فنی روش خاصی دارد. معمولا با افزایش دود سیاه پراید باید به فکر  کاهش گاز های آلاینده پراید بود.  برای کاهش بوی بد اگزوز پراید و کاهش بوی خام سوزی نیاز به تنظیم موتور پنج گاز است. تنظیم موتور پنج گاز فقط در معاینه فنی استفاده نمیشود بلکه برای عیب یابی موتور هم بسیار کاربرد دارد.

در سیستم خودروهای انژکتوری در حالت ایده آل سوخت ، هوا و جرقه در زمان و مقدار از قبل تعیین شده برای ایجاد احتراق وارد موتور میشود.

پس اگر سوخت ، هوا و جرقه تنظیم نباشد احتمال خروج دود و تولید بیش از حد مجاز آلایندگی وجود دارد.

برای کاهش آلایندگی پراید با تنظیم موتور چه کاری میتوان انجام داد؟

در ابتدا باید با دستگاه پنج گاز دود خروجی از اگزوز آنالیز شود تا دلیل ایجاد دود مشخص شود. معمولا بوی خام سوزی و دود از ترکیب نادرست سوخت و چرقه و هوا است.

در دستگاه پنج گاز ، گاز منوکسید کربن یا همان گاز co ، هیدروکربن یا همان hc ، اکسیژن یا o2 ، دی اکسید کربن ،  لاندا و ناکس مورد بررسی قرار میگیرند.

با محاسبه ی این اعدا میتوان فهمید در چه قسمتی از تنظیم موتور و یا حتی کارکرد اصلی موتور نقص وجود دارد که با توجه به این پارامتر ها میتوان برای  کاهش آلایندگی پراید با تنظیم موتور انجام داد.

دستگاه تنظیم موتور پنج گاز برای کاهش آلایندگی پراید چه کاری انجام میدهد؟

دستگاه تنظیم موتور پنج گاز با یک پراب به اگزوز متصل میشود و دود خروجی از اگزوز را آنالیز میکند.

با توجه به دود خارج شده از موتور خودرو ، عیب موتور مشخص شده و قطعه تعویض میشود. در تنظیم موتور پنج گاز خطا به حداقل میرسد و نیاز به تعویض قطعات متعدد نیست.

معمولا مشکل بالا بودن آلایندگی پراید از چه قطعاتی است؟

متاسفانه تعداد قطعات بسیار زیادی در آلایندگی و بوی خام سوزی پراید تاثید گذار هستند. برای کاهش خطای عیب یابی فقط باید از دستگاه پنج گاز استفاده کرد. بارها پیش آمده که خودرو در دستگاه دیاگ خطایی نداشته ولی بوی خام سوزی داشته و یا دود از اگزوز خارج میشده اما با دستگاه پنج گاز عیب قطعات خودرو مشخص شده است.

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس جهت پذیرش در تعمیرگاه