چه دزدگیری روی خودروی خود نصب کنیم؟

چه دزدگیری روی خودروی خود نصب کنیم؟

آیا دزدگیر های گران ارزش خرید را دارند؟

ما در ادامه ی مطلب شما را راهنمایی میکنیم.

امروزه کمتر خودرویی رو میشه پیدا کرد که دزدگیر نداشته باشد حتی انهایی که پارکینگ هم دارند باز هم دزدگیر روی خودروی خود نصب میکنن چون وقتی ماشینشون دزدگیر داره احساس امنیت بیشتری میکنند.

دزدگیر ها به دو دسته ی ساده و تصویری در بازار موجود هستند.

حالا این سوال برای شما پیش میاید که چه دزدگیری برای چه خودرویی مناسب است.

رنج قیمت دزدگیر در بازار از ۶۰هزار تومان تا دو میلیون و هفتصد تومان براورد شده.

دزدگیر های ساده ی چینی بدون هیچ آپشنی فقط با باز شدن در ها آژیر میکشند که ارزون ترین انها نوع بی کیفیت چینی است که برند خواصی هم ندارند. همین دزدگیر های ساده هم برند های معتبری مثل ماجیکار که ساخت کشور کره است و استیل میت که ساخت کشور چین است و دزدگیر چیتا که ساخت کشور چین است در بازار موجود است.

اگر بخواهیم بیشتر روی این موضوع زوم شویم اویل چیزی که به چشم میخورد برد ریموت انهاست که دزدگیر های غیر معتبر برد انچنانی ندارند.

ولی اگر بخواهید هزینه کنید دزدگیر های معتبر تا یک کیلومتر هم قابلیت باز و بست درب خودروی شما رو دارند.

اما دزدگیر های تصویری که چند سالی است که روانه ی بازار شده و از قیمت بالاتری هم نسبت به نوع معمولی آن دارند (از سیصدهزار تومان به بالا) که ارزان ترین آنها باز کم برند های غیر معتبر چینی است که نه آپشن خواصی دارند نه برد خوبی دارند و حتی پشتیبانی خوبی هم ندارند(مثلا اگه ریموت رو گم کنید قیمت یک ریموت آن با کل دزدگیر چینی غیر معتبر شما برابری میکند) پس بنابراین اکر قراره یک دزدگیر نصب کنید که وقتی مجبورید ماشینتون رو جای غیر امنی بذارید خیالتون از نظر یه دزدگیر خوب راحت باشه چون قراره یک بار هزینه کنید.

تصور کنید توی یک کوچه صدای دزدگیر به گوشتون برسه

از اونجایی که صدای اکثر دزدگیر ها شبیه به هم است شما مجبورید برید به ماشینتون سر بزنید و میبینید که صدای ماشین شما نبوده و صدای ماشین همسایه بوده.

در دزدگیر های تصویری این مشکل حل شده و با هر ضربه ی کوچکی به خودروی شما ریموت دزدگیر با الارم و ویبره شما را با خبر میکند. دزدگیر های تصویری حسن دیگری که دارند این است که آپشن های زیادی دارند مثلا اگر کسی حتی اگر سارق به هر روشی وارد خودروی شما بشود این دزدگیر ها دارای سنسور هایی هستند که به نشستن انسان درون خودرو حساس هستند و آژیر میکشند.

و خیلی آپشن های دیگه مثل قفل خودکار نشان دادن باز بودن درب نشان دادن آتشسوزی نشان دادن ضعیف بودن  باتری خودرو استارت زدن و خاموش کردن از راه دور و یا حتی در خطر بودن خودرو

یه ضرب المثل هس که میگه هرچه پول بدی آش میخوری درکل امنیت خودرو هایی که حتی با داشتن سیستم ایموبیلایزر باز هم به سرقت میروند و یا کامپیوتر آنها رو میدزدند باید به یه نحوی فراهم بشه و این رو هم یادتون باشه که دزدگیر خوب مثل مترسک میمونه و دزد حداقل سمت خودروی شما نمیاد.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما فقط تهران