مازراتی

مازراتی


مازراتی کمپانی لوکس تولید خودروی ایتالیایی، در یکم دسامبر ۱۹۱۴ در بولونیا ایتالیا توسط برادران مازراتی بنا نهاده شد.

لوگوی چنگال شکل این کمپانی، از وضعیت سیاره ی نپتون در محل تولد کمپانی مازراتی که همان بولونیای ایتالیا است گرفته شده است.

مازراتی توسط سه برادر مازراتی به نام های بیندو، اتوره، ارنستو تاسیس شد که بعد از ترک این سه نفر از این کمپانی، تصمیم به تاسیس کمپانی خودرو سازی osca را گرفتند. مازراتی تا کنون ۵ مالک داشته که به ترتیب برادران مازراتی،خانواده اورسی، سیتروئن، الساندرودی توماسو، و فیات بوده است. در حال حاضر مازراتی تولید خودروی خاصی از آلفا رومئو را نیز بر عهده دارد. کمپانی مازراتی در اوایل تاسیس قبل از تولید خودرو به خاطر تولید شمع برای موتور خودرو ها معروف بود. اولین خودروی جاده ای مازراتی، در سال ۱۹۴۷ تولید شد که A6 نام داشت. بیست سال اول تولید خودروی این شرکت، مازراتی فقط خودروهای مسابقه ای تولید میکرد که اولین خودروی مسابقه ای این شرکت، مازراتی تیپو ۲۶B بود که دو سال متوالی در سال های ۱۹۳۹ و ۱۹۴۰ برنده ی مسابقات ایندی ۵۰۰ بود. جالب است بدانید موتورهای ساخت مازراتی علاوه بر خودروها، بر روی قایق های مسابقه ای هم مورد استفاده قرار میگیرد.

خواندنی های ماشینی

تاسیس مازراتیتهران مازراتیخودروی لوکسدرباره ی مازراتیراز های مازراتیشمع مازراتیمازراتیمازراتی جدیدمازراتی ماشینماشین مسابقه ایمالک مازراتیمزراتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *