علت ریپ زدن ساینا چیست 09124251950

علت ریپ زدن ساینا چیست؟

علت ریپ زدن ساینا چیست؟ ریپ زدن به معنای کار نکردن و یا ضعیف کار کردن یک و یا دو سیلندر خودرو است. ریپ زدن همیشه همراه با لرزش موتور خودرو ، کاهش قدرت موتور و افزایش مصرف سوخت همراه است. در زمان ریپ زدن خام سوزی خودرو به شدت افزایش میابد.

عیب یابی ریپ زدن ساینا

برای برطرف کردن مشکل ریپ زدن ساینا باید در مرحله ی اول باید تنظیم موتور ساینا  انجام شود.

تنظیم موتور ساینا با دستگاه برای تشخیص و عیب یابی خودروی ساینا انجام میشود.

در زمان تنظیم نبودن ساینا جرقه سوخت و یا هوا در خودرو به میزان کافی برای احتراق تامین نمیشود.

تنظیم موتور ساینا

برای تنظیم موتور ساینا برای رفع مشکل ریپ زدن ساینا باید حتما از دستگاه مخصوص استفاده کرد.

اصل تنظیم موتور بازدید و بررسی سه عامل اصلی احتراق در خودرو است. جرقه سوخت و هوا که در اصل شمع خودرو ، وایر ، انژکتور و اتصالات و سنسور های هوای آن است.

ابتدا تنظیم موتور با دستگاه چک میشود بعد از چک کردن با دستگاه حتما باید شمع موتور باز شود که نوع کارکرد خودرو مشخص شود. در اصل بازدید شمع نوعی آزمایش است که میتوان از نوع کارکرد خودرو با خبر شد.

شستشوی انژکتور ساینا

شستشوی انژکتور ساینا با دستگاه انجام میشود. انژکتور ساینا باید روی دستگاه بسته شود و علاوه بر تست شستشو هم بشود. سوزن های انژکتور پس از مدتی کارکرد حالت پودری خود را از دست میدهد. شستشوی انژکتور پاشش سوزن های انژکتور را مانند روز اول پودری میکند.

تعویض و بازدید شمع و وایر

شمع موتور وظیفه ی تولید جرقه در داخل موتور را دارد. شمع برای تولید جرقه نیاز به برق دارد که برق شمع از طریق قطعه ای بنام کوئلتامین میشود. وایر وظیفه ی انتقال برق از کوئل به شمع را دارد.

منظم نبودن جرقه احتراق موتور را ناقص میکند.

بستن شمع موتور در ظاهر شاید کار آسانی باشد اما چون شمع مستقیما در داخل موتور در محفظه ی احتراق نصب میشود تعویض شمع نیاز به دقت فراوان دارد.

میزان سفت شدن شمع ، فیلر شمع و انتخاب نوع شمع بسیار اهمیت دارد.

سرویس ورودی هوا

درچه گاز ورودی هوای خودرو است که هوای ورودی بعد از فیلتر هوا وارد دریچه گاز میشود. بر روی دریچه گاز دو قطعه استپر و سنسور دریچه گاز نصب شده است. دریچه گاز بر روی منیفولد هوا نصب شده است که هوا بعد از ورود به منیفولد متراکم میشود و هوای ورودی توسط مپ سنسور تحلیل میشود.

خرابی سنسور ها

نقص در سنسور دور موتور سنسور کیلومتر و خیلی سنسور های دیگر میتواند در ریپ زدن خودرو نقش داشته باشد. برای تست و بررسی باید از دستگاه استفاده کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس جهت پذیرش در تعمیرگاه