علت بالا رفتن آمپر آب پژو 405 با کولر

علت بالا رفتن آمپر آب پژو 405 با کولر

علت بالا رفتن آمپر آب پژو 405 با کولر

علت بالا رفتن آمپر آب پژو 405 ،سمند و پرشیا با کولر علت های مختلفی دارد. دمای نرمال آمپر آب پژو 405 پارس و سمند با کولر نباید از خط وسط بالاتر برود. بالا رفتن دمای آب پژو 405 باعث آسیب رسیدن به سرسیلندر خودرو میشود.

گرفتگی رادیاتور دمای نرمال آمپر آب پژو 405 با کولر

تقریبا میتوان گفت تمام خودروهای سواری دو عدد رادیاتور آب دارند. یک رادیاتور در جلوی خودرو قرار دارد که با کار کردن فن ، آب رادیاتور خنک میشود. یک رادیاتور دیگر هم در پشت داشبورد قرار دارد که به رادیاتور بخاری معروف است.

در رادیاتور بخاری همیشه حتی در هوای گرم تابستان و زمان استفاده از کولر هم آب رادیاتور در کانال های رادیاتور بخاری در حال عبور است.

عبور آب در رادیاتور موتور و رادیاتور بخاری به مرور زمان باعث ایجاد رسوب میشود. این رسوب با گذشت زمان باعث گرفتگی کانال های رادیاتور میشود.

گرفتگی رادیاتور موتور و رادیاتور بخاری باعث کاهش بازدهی سیستم خنک کننده میشود. کاهش بازدهی سیستم خنک کننده باعث میشود دمای آب دیرتر به حد نرمال برسد و به قطعاتی مثل سیستم فن خنک کننده و واشر سرسیلندر آسیب میزند.

برای برطرف کردن مشکل گرفتگی رادیاتور و برطرف کردن مشکل بالا رفتن آمپر آب پژو 405 با کولر باید رادیاتور آب و رادیاتور بخاری خودرو را شسشتو دهید.

شستشوی رادیاتور بخاری پژو 405 و پژو پارس با دستگاه برای حل مشکل بالا رفتن آمپر آب پژو 405 با کولر

نقص در سیستم فن

فن خودروهای انژکتوری کامل الکترونیکی هستند و با برنامه ریزی از قبل تعیین شده در دمای مشخص فن دور کند و فن دور تند کار میکند.

اگر هر قطعه ای از فن شامل فن خنک کننده ی رادیاتور ، فشنگی آب ، فشنگی فن ، رله فن ایراد داشته باشد فن به درستی کار نمیکند. در خودروهای پژو تا مدل 1383 از قطعه ی یونیت فن ، و از سال 1383 تا به حالا ECU یا همان  کامپیوتر خودرو فرمان شروع به کار و خاموش شدن فن را میدهد. در زمانی که کولر روشن باشد هر دوفن خنک کننده در هر دمایی باید به صورت آرام یا به اصطلاح کند کار کنند اما اگر آمپر آب به 90 درجه نزدیک شود ECU فرمان راه اندازی فن دور تند را میدهد که همان دو فن با سرعت بیشتری کار میکند.

کم کردن دمای کارکرد فن جهت افزایش عمر قطعات موتور

بالا بودن دمای شروع به کار فن میتواند علت بالا رفتن آمپر آب پژو 405 با کولر هم باشد. پایین آوردن دمای شروع به کار فن هم میتواند به سلامت  قطعات موتور کمک مهمی بکند اما این کار باید به روش اصولی انجام شود.

اگر برای کاهش دمای فن از فشنگی های اضافه و کیت های کاهش دمای موتور استده میکند باید به شما بگوییم که علاوه بر آسیب زدن به سیمکشی موتور جهت نصب قطعه ، باعث صدمه دیدن کامپیوتر هم میشود. این کیت ها و فشنگی ها به علت غیر استاندارد بودن دمای آب را به حدی پاین میاورد که ECU به اشتباه به علت سرد شدن ناگهانی موتور را در حالت ساسات در میاورد و علاوه بر صدمه زدن به کامپیوتر باعث افزایش مصرف سوخت افازیش آلایندگی وکاهش عمر موتور فن هم میشود.

بهترین راه کاهش دمای شروع به کار فن ، ریمپ است.

ریمپ یا همان REMAP به عملیاتی گفته میشود که بدون نیاز به تغییر در سیمکشی و بدون باز کردن ECU دمای فن را بصورت کامپیوتری و اصولی کاهش میدهد.

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس جهت پذیرش در تعمیرگاه