صدای آب از پشت داشبورد پژو و سمند 09124251950 صدای شرشر آب پشت داشبورد سمند

صدای آب از پشت داشبورد پژو و سمند 09124251950

صدای آب از پشت داشبورد پژو و سمند

علت صدای آب از پشت داشبورد پژو و سمند معمولا به علت نقص در گردش آب خودرو است که با رد شدن آب رادیاتور از کانال های رادیاتور این صدا شنیده میشود. صدای شرشر آب پشت داشبورد سمند

آیا صدای آب از پشت داشبورد پژو و سمند نشان دهنده ی سوختن واشر سرسیلندر است؟

وقتی سرسیلندر خودرو میسوزد در سیستم خنک کننده ی موتور هوا وارد میشود. این وجود هوا هم باث ایجاد صدای آب از پشت داشبورد خودرو میشود ولی سوختن واشر سرسیلندر علائم بسیار دیگه ای هم دارد که با بررسی موتور میتوان با اطمینان گفت که آیا موتور خودرو آسیب دیده و باعث ایجاد این صدا میشود و یا اینکه علت این صدا چیز دیگری است.

هوا گرفتن رادیاتور

آب در داخل رادیاتور آب و رادیاتور بخاری دائم در حال چرخش است. اگر هوا در داخل سیستم خنک کننده باشد قبل از هرکاری باید هوای رادیاتور را تخلیه کرد.

خودروهای فرانسوی دارای ۲ پیچ هواگیری هستند که پس از تخلیه ی آب باید هواگیری توسط ۲ پیچ انجام شود. اگر سیستم موتور و یا رادیاتور نشتی نداشته باشد معمولا نیاز به این کار نیست. اگر با هواگیری مشکل صدا دائم حل شد مشکلی وجود ندارد اما اگر در بازه ی زمانی کوتاه دوباره پشت داشبورد صدای آب آمد ، پس در سیستم رادیاتور نشتی وجود دارد.

رسوب آب در رادیاتور بخاری

رادیاتور خودرو پس از مدتی کارکردن با آب شهری دچار رسوب گرفتگی میشود.

رسوب آب باعث کاهش مسیر عبور آب در رادیاتور میشود. برای برطرف کردن مشکل گرفتگی رادیاتور باید شستشوی رادیاتور بخاری انجام داد. در شستشوی رادیاتور بخاری دستگاه مواد مخصوص را با فشار استاندارد در داخل رادیاتور میچرخاند. با چرخیدن مواد در رادیاتور رسوب از بین میرود و مسیر کانال دادیاتور باز میشود. این کار بدون نیاز به بازکردن داشبورد است.

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس جهت پذیرش در تعمیرگاه