شستشوی انژکتور پراید با دستگاه

شستشوی انژکتور پراید با دستگاه 09124251950

شستشوی انژکتور پراید با دستگاه

معمولا راننده های پراید برای کاهش هزینه ی شستشوی انژکتور پراید ، شستشوی انژکتور پراید در منزل شستشوی انژکتور پراید با اسپری را انجام میدهند. این در صورتی است که شستشوی انژکتور پراید با دستگاه باید انجام شود و شستشوی انژکتور پراید با تینر و اسپری انژکتور شور مشکل خودروی شما را حل نمیکند.
شستشوی انژکتور پراید راهکار خانگی ندارد و باید توسط تکنسین با  شغل تنظیم موتورانجام شود.

در تنظیم موتور پراید ، کاهش آلایندگی پراید برای معاینه فنی ، کاهش co و hc پراید ، کاهش مصرف سوخت و افزایش شتاب بسیار مهم است و به همین دلیل شستشوی انژکتور پراید با دستگاه بصورت اصولی بسیار اهمیت دارد. اگر شستشوی انژکتور درست انجام نشود در فرایند تنظیم موتور مشکل ایجاد میشود.

شستشوی سوزن انژکتور پراید صبا ، نسیم ، ۱۱۱ ، ۱۳۲ ، ۱۳۱ ، ۱۵۱ همگی به یک روش انجام میشود.

برای سرویس انژکتور پراید میتوان به دو روش عمل کرد‌. در روش اول سوزن از خودرو باز نمیشود ولی در روش دوم سوزن انژکتور خودرو باز شده و روی دستگاه وصل میشود.

در هر دو روش از دستگاه برای شستشوی سوزن استفاده میشود.

چرا برای شستشوی سوزن انژکتور از مواد داخل باک استفاده نکنیم؟

باک پراید جنسی فلزی دارد و معمولا بع علت وجود رطوب در بنزین حالت زنگ زدگی دارد. با افزودن مواد داخل باک ، این رسوب ها و زنگ زدگی ها تحریک شده و توسط پمپ بنزین به سمت سوزن های انژکتور پمپاژ میشود. علاوه بر ضعیف شدن پمپ بنزین و سوزن انژکتور به علت پمپاژ رسوب ، احتراق این مواد باعث کاهش طول عمر لاستیک های ساق سوپاپ میشود.

چه زمانی باید سوزن انژکتور پراید شستشو شود؟

معمولا در بازه ی زمانی یکسال و یا هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر بهترین زمان برای سرویس سوزن های انژکتور پراید است که سرویس منظم انژکتور ها علاوه بر افزایش طول عمر قطعات خودرو ، باعث کاهش مصرف سوخت ، افزایش شتاب خودرو و کاهش آلایندگی co و hc خودرو در معاینه فنی میشود.

آیا پراید دوگانه سوزی که بیشتر با گاز کار میکند هم نیاز به سرویس انژکتور دارد؟

نکته ی جالبی که تجربه ی بنده در تنظیم موتور خودروهای سواری طی چندین سال بدست آورده ام این بوده که معمولا سوزن انژکتور های خودروهای دوگانه سوز به اندازه ای رسوب میگیرند که معمولا نیاز به تعویض سوزن هم میباشد.

در خودروهای دوگانه سوز به علت اینکه خودرو زمان زیادی با گاز روشن است و  امکان دارد بنزین در ریل سوخت ساعت ها بدون استفا ه بماند ، غلیظ شدن سوخت به سوزن انژکتور آسیب میزند.

سوزن انژکتور پراید قابل تعمیر است؟

سوزن انژکتور های پراید دارای فیلتری است که در صورت گرفتگی ، فیلتر این سوزن ها را با ابزار مخصوص میتوان تعویض کرد و سوزن انژکتور همانند روز اول خود کار میکند.

نکته ی مهمی که در شستشوی انژکتور پراید مهم است استفاده از مواد مرغوب و دستگاه های سرویس شده است که در تعمیرگاه ما با دقت فراوان سرویس کامل سوزن انجام میشود.

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس جهت پذیرش در تعمیرگاه