خنک نکردن کولر پژو ۲۰۶

پنل 206

پنل 206


با شروع فصل گرما اولین آپشنی که از خودرو به فکر سرنشینان خودرو میرسد کولر خودرو است. کولر خودرو در مواقعی نیاز به شارژ دارد که این مواقع را یا خود راننده متوجه میشود و یا نیاز به تکنسین حرفه ای دارد.

اولین چیزی که به نظر همه میرسد این است که شارژ گاز کولر باید انجام شود.

در خودروی پژو ۲۰۶ چه موقع نیاز به شارژ گاز کولر است؟

  1. بعد از تصادف خودرو نشتی گاز کولر خودرو را چک کنید. اگر گاز کم کرده باشد اول محل نشتی را تعمیر کنید و سپس کولر را شارژ کنید.
  2. در خودروی پژو ۲۰۶ اگر گاز کولر کم باشد، از دریچه های کولر یک سمت خودرو باد سرد میزند و از دریچه های سمت دیگر باد گرم میزند.
  3. اگر احساس کردید دمای مایع خنک کننده موتور وقتی کولر روشن است از حد مجاز بالاتر میرود، فن خودرو را چک کنید اگر فن دور بالا کار نکرد، به این معنی است که خودروی شما نیاز به شارژ گاز کولر دارد.
  4. در زمان روشن کردن دکمه ی A/C کمپرسور کولر شروع به کار میکند که با شروع به کار کردن کولر صدای (تیک) از کمپرسور شنیده میشود که از صحت ارتباط الکترونیکی کولر شما خبر میدهد. اگر این صدا را نشنوید علاوه بر گاز کولر مواردی دیگر مثل BSI خودروی ۲۰۶ شما هم باید چک شود که با برنامه ریزی و ریست کردن مورد به وجود آمده حل میشود البته به شرط اینکه bsi صدمه ندیده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *