خطای جرقه یا misfires در هیوندای

خطای جرقه یا misfires در هیوندای


در خودروهای هیوندای یکی از خطاهایی که معمولا در آنها رایج است خطای misfire و یا خطای جرقه است. با آمدن این کد خطا خودرو بد کار میکند شروع به لرزیدن میکند و موتور صدای بیشتری تولید میکند. این مشکل علاوه بر افزایش مصرف سوخت به موتور و قطعات موتوری صدمه میزند. به این حالت تک کار کردن میگویند که در آن یک و یا تعدادی بیشتری از سیلندر ها به درستی کار نمیکنند.

  • این خطاها به ترتیب اینگونه است.
  • P0300: random cylinder misfires detected خطای عدم احتراق یا احتراق ناقص این خطا نشان از بد کار کردن همه ی سیلندر ها است که معمولا ناشی از سوخت نامناسب است. با پاک کردن خطا و استفاده بنزین سوپر قابل برطرف شدن است.
  • P0301 cylinder (1-6) misfire detected خطای احتراق ناقص سیلندری است که عدد آن را نوشته است. شمع کوئل و سوزن انژکتور این سیلندر را چک کنید.

وقتی با این خطا مواجه میشوید ابتدا خطا را پاک کنید و دور بزنید. اگر برطرف شد این مشکل از سوخت است اگر برطرف نشد کار های زیر را انجام دهید.

1.شمع ها را تعویض کنید.

2.اگر با تعویض شمع مشکل حل نشد کد خطا را یاد داشت کنید و جای کوئل ها را تعویض کنید. حال ببینید همان خطا را میدهد یا کد خطا عوض شد. اگر همان خطا برگشت مشکل از سیمکشی و یا مشکلات موتوری (تسمه تایم سوپاپ و…) میباشد. ولی اگر کد خطا عوض شد کوئل مشکل دارد.

تنظیم موتور

misfire detected سانتافهmisfire detected سوناتاتک کار کردن جنسیستک کار کردن سانتافهتک کار کردن سوناتاخطای P0301 HYUNDAI Cylinder 1 Misfire Detectedخطای احتراق ناقص در جنسیسخطای احتراق ناقص در سیلندر خودروی هیندای سانتافهخطای احتراق ناقص در هیوندا سوناتاخطای عدم احتراق در جنسیسخطای عدم احتراق در سیلندر سانتافهخطای عدم احراق در سیلندر سوناتاخطای میسفایر هیوندایخطایP0300 HYUNDAI Random/Multiple Cylinder Misfire Detectedلرزیدن جنسیسلرزیدن سانتافهلرزیدن سوناتا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *