بهترین دستگاه شستشوی انژکتور

بهترین دستگاه شستشوی انژکتور

بهترین دستگاه شستشوی انژکتور


با گسترش خودروهای انژکتوری، در تعمیرگاه ها دستگاه های پیشرفته ای آمده اند که یکی از این دستگاه ها دستگاه شستشوی انژکتور است. کار این دستگاه شستشوی سوزن های انژکتور است.

دستگاه های شستشوی انژکتور به دو دسته تقسیم میشوند.

  1. دستگاه شستشوی انژکتور روی کار( شستشو انژکتور روی خودرو)

  2. دستگاه شستشوی انژکتور سیلندری

دستگاه شستشوی انژکتور روی خودرو چگونه کار میکند؟

  1. ابتدا برق پمپ بنزین خودرو را قطع میکنیم.
  2. شلنگ ورودی ریل سوخت را میکشیم.
  3. مواد شستشو انژکتور را درون دستگاه انژکتور شور میریزیم.
  4. شلنگ دستگاه شستشو انژکتور را به ریل سوخت وصل میکنیم.
  5. سوئیچ را باز میکنیم و از قطع بودن پمپ بنزین مطمئین میشویم.
  6. خودرو را روشن کرده و تا خاموش شدن خودرو صبر میکنیم.
  7. پمپ بنزین و شلنگ بنزین را وصل کرده و دستگاه را جمع میکنیم.

این روش شستشو علاوه بر شستشوی سوزن های انژکتور، ریل سوخت محفظه ی احتراق و سر سوپاپ ها را شستشو میدهد و دود حاصل از احتراق این مواد برای سنسور اکسیژن مفید است. این روش شستشو برای خودرو هایی که باز کردن سوزن های آن سخت است توصیه میشود مثل ۲۰۶ TU5 و پژو های دارای سوزن مخروطی.

دستگاه شستشوی سوزن ۴کانال و ۶ کانال

این روش فقط سوزن های انژکتور را شستشو میدهد و باید ابتدا سوزن ها را از روی خودرو باز کنید و سپس آنها را روی دستگاه ببندید و با مواد مخصوص سوزن های انژکتور را شستشو دهید.

به یاد داشته باشید که وقتی سوزن ها را روی کار شستشو میدهید فقط سوزن های انژکتور سرویس میشوند ولی اگر عیبی داشته باشند معلوم نمیشود و فقط عیب آنها با دستگاه معلوم میشود.

در هنگام خرید دستگاه شستشو سوزن انژکتور به خاطر داشته باشید که دستگاه ۴ کانال قابلیت سرویس ۴ سوزن همزمان دارد و دستگاه ۶ کانال ۶ سوزن همزمان شستشو دارد. در هنگام خرید توجه داشته باشید که هنگام خرید، دستگاه آلتراسونیک، قابلیت تست استپر و تست معکوس را داشته باشد.

قیمت دستگاه شستشو سوزن انژکتور بسته به برند، تعداد کانال، و داشتن میز مخصوص متفاوت است. از برند های معروف دستگاه شستشو روی خودرو بی جی BG آمریکایی است و از دستگاه های شستشوی سوزن های انژکتور معمولی، میتوان به شرکت موتور آزمای ثمین و مهاد صنعت اشاره کرد. اگر قصد خرید دستگاه سرویس سوزن را دارید، حتما از شرکت های معتبر خریداری کنید، چرا که خدمات پس از فروش این شرکت ها هم مهم است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *